Czy wiesz, że… Istnieją proste metody kontrolowania wykonanych połączeń membrany Elevate EPDM?

Czy wiesz, że…  Istnieją proste metody kontrolowania wykonanych połączeń membrany Elevate EPDM?
Czy wiesz, że…❓
➡ Istnieją proste metody kontrolowania wykonanych połączeń membrany Elevate EPDM.
➡ Kontrola jakości połączeń arkuszy może wydawać się niemożliwa lub bardzo trudna na pierwszy „rzut” oka. Istnieją jednak skuteczne metody sprawdzenia połączeń w zbiornikach lub stawach uszczelnionych przy użyciu naszych membran izolacyjnych EPDM.
———————————
👉 Jakie są metody kontroli połączeń EPDM?
➡ Pierwszą, a zarazem najłatwiejszą z nich jest kontrola wzrokowa, umożliwiająca skuteczne sprawdzenie jakości połączeń tuż po zakończeniu montażu przez weryfikację położenia taśmy, ilości primera, miejsc, w których taśma się marszczy, tworzy “rybie usta” lub zawiera pęcherzyki powietrza.
➡ Inna metoda kontrolowania jakości połączeń wiąże się z użyciem wody i mydła. Po nałożeniu wody z mydłem na połączenie wykonane co najmniej 24 godziny wcześniej i poddaniu potencjalne słabych miejsc działaniu powietrza, skutkuje ich uwidocznieniem w postaci pęcherzyków powietrza.
➡ Trzecia opcja polega na użyciu lancy powietrznej do sprawdzenia połączenia na całej jego długości. Lancy powietrznej używa się do wydmuchiwania sprężonego powietrza na krawędź połączenia między arkuszami. Wszelkie niezgodności można wykryć wzrokowo oraz poprzez wyraźną zmianę odgłosów.
👉 Połączenia membran izolacyjnych EPDM można także testować po wielu latach od montażu, mierząc ich wytrzymałość metodą rozrywania i rozciągania. Polega to na pobraniu próbki połączenia (o szerokości co najmniej 30 cm i długości co najmniej 50 cm) ze stawu lub zbiornika, a następnie przesłaniu ich do laboratorium w celu przeprowadzenia testów. Jeśli w wyniku kontroli połączenie będzie wymagało naprawy, można ją łatwo przeprowadzić przy użyciu minimalnej ilości materiałów.
———————————
▶ Zastanawiasz się nad użyciem membrany EPDM w swoim następnym projekcie? Masz jakieś pytania?
▶ Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę internetową, mailowo lub telefonicznie, a udzielimy Ci wszelkich wskazówek. Można też nas odwiedzić w naszych oddziałach w Katowicach i Poznaniu.
———————————
Masz pytania? Zadzwoń:
👉 Maciej