Jaka pompa do oczka wodnego?

Jaka pompa do oczka wodnego?

Jaka pompa do oczka wodnego❓

💧 Przy wyborze pompy do filtra konieczna jest informacja na temat pojemności stawu w ogrodzie.
💧 Aby zapewnić czystą i zdrową wodę, należy zagwarantować przetłoczenie wody w stawie bez ryb w ciągu 8 godzin.
💧 W przypadku stawów z rybami zaleca się przetłaczanie co 4 godziny, w przypadku stawów z karpiami Koi co 2 godziny.
💧 Wydajność pompy określa, ile litrów wody urządzenie może przepompować w ciągu godziny.
💧 Dostępne na rynku pompy mają wydajność od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy litrów na godzinę.
💧 Mogą być zasilane napięciem 230V lub bezpieczniejszym zasilaniem 24V lub 12V.
💧 Ważną rolę odgrywa też pobór mocy przez pompę, co z kolei przekłada się na zużycie energii elektrycznej przez urządzenie i koszty energii.
—–
👨‍🏫 Na przykład:
Posiadamy oczko wodne z rybami Koi o pojemności 35000 litrów.
Najlepszym rozwiązaniem będzie pompa o wydajności min. 17500l/h np.: AquaMax Eco Classic 17500.
—–
Pompy filtracyjne i potokowe:
1) AquaMax Eco -klasa podstawowa wśród pomp filtracyjnych i do strumieni: Pompa AquaMax Eco wydajnie i niezawodnie pompuje wodę z oczka wodnego do strumienia, wodospadu lub systemu filtracyjnego. Filtr o dużej powierzchni przepuszcza grube cząstki zanieczyszczeń, takie jak odchody ryb lub obumarłe części roślin o wielkości do 8 mm. Pompy wyłączają się automatycznie w przypadku pracy na sucho lub zablokowania, co zapobiega uszkodzeniu urządzenia.
2) AquaMax Eco Expert – siła nowej generacji pomp: wyjątkowo wydajne, a jednocześnie ekonomiczne. Pompa, która doskonale nadaje się do zastosowania w wymagających systemach filtracyjnych lub do dużych strumieni i wodospadów. W oczku wodnym zimą i działa nawet w temperaturach do –20 °C. Zaleta bezpieczeństwa: Wyłącza się automatycznie w przypadku pracy na sucho lub zablokowania, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniu pompy.
3) AquaMax Eco Classic C– regulowana pompa klasy podstawowej do filtrów i strumieni z wbudowanym sterownikiem do wygodnego sterowania zewnętrznego. Dzięki nowej, specjalnej aplikacji OASE również współczesny klasyk może skorzystać z inteligentnego sterowania. Niezawodne, uniwersalne urządzenie pompuje wodę z oczka wodnego wraz z grubymi cząstkami zanieczyszczeń o wielkości do 8 mm do filtra lub zasila strumienie i pracuje niezwykle ekonomicznie.
4) AquaMax Eco Premium – pompa do strumieni to talent w zakresie oszczędzania energii. Szczególnie efektywne jest dodatkowe przyłącze dla opcjonalnych akcesoriów filtracyjnych na drugim, opatentowanym wlocie. Cząstki zanieczyszczeń o wielkości do 11 mm można usuwać nie tylko z dna oczka wodnego, ale także z jego brzegów za pomocą filtra satelitarnego lub z powierzchni wody za pomocą skimmera powierzchniowego. Dzięki inteligentnej technologii ochrony przed mrozem pompa może pozostać w oczku wodnym do temperatury –20 °C i na pewno nie ulegnie uszkodzeniu.
pompa oase do oczka wodnego
—–
Wszystkie produkty Oase do stworzenia, pielęgnacji i czyszczenia oczek wodnych polecają się na naszej stronie internetowej oraz w oddziałach Akwedukt w Poznaniu i Katowicach. Potrzebne akcesoria można odebrać osobiście lub możemy wygodnie nadać paczką lub na palecie kurierem. Szczegóły u naszych pracowników.
Źródło: www.oase.com, www.pontec.com
——————-
Masz pytania? Zadzwoń:
👉 Maciej