Lake Therapy: rozwiązania do pielęgnacji jezior i stawów

Lake Therapy: rozwiązania do pielęgnacji jezior i stawów
💦💧🌊 OASE WATER TECHNOLOGY 💦💧🌊
🌊 Lake Therapy 🌊: rozwiązania do pielęgnacji jezior i stawów
💦 Jeziora i stawy to żywe zbiorniki wodne, które zmieniają się i ewoluują.
💦 Ze względu na wpływ różnych czynników zewnętrznych niestety często zamulają się. Odbywa się to szybciej lub wolniej w zależności od warunków środowiska, w którym funkcjonują. Wpływa na to gromadzenie się w wodzie resztek roślinnych, odpadów i odchodów zwierzęcych itp. Sytuację mogą również pogorszyć otaczające gospodarstwa rolne, produkcja przemysłowa, a częściowo także oczyszczalnie ścieków. W większości przypadków nadmierna ilość szlamu uniemożliwia wykorzystanie jeziora lub stawu jako zbiornika rybnego lub zbiornika rekreacyjnego.
———————————
UWAGA: Przed rozpoczęciem pracy w jeziorach i innych zbiornikach wodnych, należy zbadać, w jakim stanie jest woda!
💧Uzdatnianie wody w trzech prostych krokach:
1⃣ Stabilizacja parametrów wody
💧 Przed rozpoczęciem walki z glonami, mułem lub nadmiernie wysoką zawartością składników odżywczych należy ustabilizować parametry wody.
💧 Stabilne parametry pH i kH są ważne dla wszystkich żywych organizmów w oczku wodnym.
💧 Zbyt wysokie, zbyt niskie lub zmienne wartości mogą zakłócić, a nawet uszkodzić delikatny ekosystem.
💧 Produkty OASE WATER TECHNOLOGY do stabilizacji parametrów wody nie tylko regulują poziom pH i kH, ale także pomagają je buforować. Dlatego zbyt częste czyszczenie zbiorników nie jest konieczne i w ten sposób można osiągnąć równowagę biologiczną.
2⃣ Eliminacja glonów
💧 Jednym z głównych problemów właścicieli stawów i jezior jest utrzymanie prawidłowej równowagi biologicznej w wodzie.
💧 W większości przypadków przyczyną braku równowagi jest nadmiar składników odżywczych w wodzie.
💧 Zbyt wysoki poziom składników odżywczych prowadzi do nadmiernego wzrostu glonów.
💧 Po ustabilizowaniu głównych parametrów wody, OASE WATER TECHNOLOGY oferuje rozwiązania do zwalczania prawie wszystkich rodzajów glonów. Produkty przeciw algom są bezpieczne w użyciu i nie szkodzą innym żywym organizmom w stawach.
3⃣ Wiązanie nadmiernych ilości składników odżywczych
💧 Po zniszczeniu, rozkładające się glony uwalniają składniki odżywcze. Te wolne składniki odżywcze mogą być podstawą do wzrostu nowych glonów, bardzo często na- wet szybciej niż poprzednio. Dlatego po eliminacji glonów zawsze konieczne jest związanie tych wolnych składników.
💧 OASE WATER TECHNOLOGY oferuje jedne z najlepszych na świecie środków wiążących substancje odżywcze. Składniki odżywcze są wiązane w taki sposób, że nie mogą być już wykorzystywane jako źródło pożywienia przez glony. Są w stanie służyć jako źródło pożywienia dla zwykłych roślin wodnych.
czyste oczko wodne oase
———————————
👉 Wszystkie produkty Oase do pielęgnacji i czyszczenia jeziora, stawów dostępne są w oddziałach Akwedukt w Poznaniu i Katowicach. Potrzebne akcesoria można odebrać osobiście lub możemy wygodnie nadać paczką lub na palecie kurierem.
👉 Szczegóły u naszych pracowników.
———————————
Masz pytania? Zadzwoń: