Membrany hydroizolacyjne do naturalnych basenów i oczek wodnych PondGard EPDM

Membrany hydroizolacyjne do naturalnych basenów i oczek wodnych PondGard EPDM

W ostatnich latach naturalne baseny i oczka wodne zyskały dużą popularność na całym świecie.

👍 Zapewniają one wolną od chemii alternatywę dla konwencjonalnego basenu, ponieważ uzdatnianie wody odbywa się w sposób naturalny za pomocą specyficznych roślin i mikroorganizmów obecnych w obszarze filtracji basenu.
👍 Pływanie w czystej wodzie, wolnej od chemikaliów, staje się bardzo przyjemnym i relaksującym doświadczeniem.
👍 Ponadto naturalne baseny i oczka wodne w naturalny sposób integrują się z krajobrazem, stając się elementem wodnym, który wygląda pięknie przez cały rok.
👍 Naturalne baseny wymagają w rzeczywistości mniej konserwacji niż baseny konwencjonalne, ponieważ nie ma potrzeby dodawania środków chemicznych, a wody nie trzeba spuszczać do czyszczenia
👍 Konserwacja naturalnego basenu lub oczka wodnego jest w rzeczywistości bardzo podobna do pielęgnacji ogrodu. Regularne przycinanie roślin w obszarze filtracji, usuwanie opadłych liści i zniechęcanie zwierząt do wchodzenia do stawu wystarczy, aby utrzymać wodę w czystości przez cały rok.
👍 Kolejnym błędnym przekonaniem jest to, że naturalne baseny są zimne. Nic bardziej mylnego. Naturalne stawy i baseny kąpielowe można wprawdzie ogrzewać, ale komfortową temperaturę da się też osiągnąć w sposób naturalny. W tym celu należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy: zawsze dobrze jest ustawić naturalny basen lub oczko wodne przynajmniej częściowo na słońcu i zastosować ciemną membranę, która sprawi, że woda szybciej się nagrzeje.
👍 Jeśli chodzi o koszty, to chociaż początkowa inwestycja może być nieco wyższa niż w przypadku zwykłego basenu, naturalne baseny i oczka wodne mają minimalne koszty obsługi. Nie ma potrzeby ciągłego dodawania środków chemicznych, co oznacza duże oszczędności dla właściciela basenu i wielkie korzyści dla środowiska.

PondGard EPDM to trwała, solidna i łatwa w instalacji membrana hydroizolacyjna do naturalnych basenów i oczek wodnych.

👍 Charakteryzuje się doskonałą odpornością na promieniowanie UV, wysokie temperatury, utlenianie i mróz, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości mechaniczne przez wiele lat.
👍 EPDM jest również obojętna i w przeciwieństwie do innych membran na bazie tworzyw sztucznych nie uwalnia do środowiska plastyfikatorów ani antyoksydantów, dzięki czemu jest bezpieczna nie tylko dla kąpiących się, ale również dla fauny i flory wodnej.
———————————
Pamiętaj, że każde ilości foli EPDM Firestone oraz niezbędne akcesoria montażowe dostępne są w naszych oddziałach Akweduktu w Poznaniu i Katowicach.
👉 Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w wykładaniu folii EPDM w każdym rodzaju zbiornika wodnego.
👉 Wykonamy hydroizolacje małego oczka wodnego, stawu kąpielowego, czy też wielkopowierzchniowych stawów.
👉 Szczegóły u naszych pracowników.
———————————
Masz pytania? Zadzwoń:
👉 Maciej