Z czego składa się system filtracyjny?

Z czego składa się system filtracyjny?
Profesjonalny system filtracyjny składa się z następujących komponentów:
pompa do zasilania filtra
filtr, który zapewnia biomechaniczne oczyszczenie
lampa UVC w celu zwalczenia zielenic i bakterii (może być zintegrowana z filtrem)
———————————
Rodzaje systemów filtrów:
1 ) Filtry podwodne do małych zbiorników i niecek, umożliwiają filtrację małych „akwenów” wodnych od 1,5 do 6m3 wody
2) Filtry ciśnieniowe nadają się do małych i średnich zbiorników. W razie potrzeby woda może zostać tłoczona do wyżej położonych strumieni, ponieważ woda ze strumienia wypływa pod ciśnieniem. Max pojemność stawku: od 4 do 36m3 wody
3) Filtry przepływowe stosowane są z powodzeniem w małych, średnich i dużych oczkach zarybionych oraz zbiornikach z karpiami Koi. Filtry usytuowane są powyżej lustra wody na brzegu stawu lub powyżej strumienia tak, że woda wraca do stawu w sposób bezciśnieniowy. Zakres filtracji od 5 do 140 m3 wody, a w przypadku zbiorników bez zarybiania do 530m3 wody.
———————————
Najbardziej popularne filtry przepływowe:
FiltoMatic -Inteligentny zarządca stawu! Filtr nie tylko oczyszcza wodę, ale również oczyszcza sam siebie. Dzięki stałemu pomiarowi temperatury wody jednostka sterująca automatycznie włącza zintegrowaną lampę UVC, gdy jest to wymagane, co pozwala na rzeczywistą oszczędność energii do 40%. Jednostka sterująca automatycznie uruchamia również pompę szlamową, która transportuje zanieczyszczenia z filtra. Jest on prawie niewidoczny, ponieważ do 70% może zostać zakopany na brzegu oczka wodnego. Gąbki filtracyjne są czyszczone z zewnątrz, nadają się do oczek wodnych o pojemności do 25 m3.
Biosmart– wydajny filtr przepływowy do stawów ogrodowych i rybnych. Połączenie pianki filtrującej i zintegrowanej lampy UVC zapewnia najlepszą wydajność filtra: Różne gąbki filtrujące zapewniają optymalną filtrację mechaniczną i biologiczną. Na potrzeby czyszczenia filtr przepływowy posiada dźwignie do wyciskania zanieczyszczeń z gąbek filtrujących, a także spust dolny i przyłącze do płukania. Niezawodny filtr przepływowy, który osiąga najlepszą wydajność filtracyjną dzięki połączeniu pianki filtracyjnej i częściowo zintegrowanej lampy UVC. Jest łatwy do czyszczenia poprzez spust denny i przeznaczony do oczek wodnych o pojemności do 36 m³.
BioTec – wysoce skuteczny filtr przepływowy do oczek wodnych o pojemności do 140 m3, który wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, ponieważ grube zanieczyszczenia są oddzielane przed wejściem do filtra, dzięki czemu tenże ma długą żywotność: Podwójnie uszczelniony silnik zapewnia znacznie dłuższą żywotność. Regulowany automatyczny system czyszczenia zapewnia efektywne wyniki separacji. Dystrybutor wody bez wąskich gardeł zapobiega zatorom. Innowacyjne bariery chroniące przed zanieczyszczeniami zapobiegają wypłukiwaniu filtra. Czyszczenie jest bardzo wygodne: Taśma filtrująca oczyszcza się sama, a gąbki filtrujące są czyszczone bezpośrednio w filtrze.
ProfiClear Premium inteligentny modułowy system filtrów bębnowych do stawów koi i innych dużych zbiorników wodnych o pojemności do 260 m3. Wysoce wydajny system filtracyjny z filtracją do 60 µm (tj. drobniejszą niż włos) może być obsługiwany za pomocą aplikacji systemu OASE Control (EGC). Wyjątkowa wygoda: System jest całkowicie samoczyszczący. Bardzo dobry stopień rozkładu amonu, amoniaku, azotynów i azotanów. Elementy ze stali nierdzewnej zapewniają obudowie filtra wysoką stabilność, a dostęp do bębna jest wyjątkowo łatwy dzięki funkcji wolnego koła.
ProfiClear Premium XL – nowe wymiary filtrowania: Ten najwyższej klasy modułowy system filtracyjny oczyszcza oczka wodne o pojemności do 530 m3 (100 m3 w przypadku stawów koi). Praktyczne funkcje sterowania i inteligentna funkcja samoczyszczenia zapewniają wygodę użytkowania: Wszystkie ustawienia można kontrolować za pomocą aplikacji po podłączeniu instalacji do systemu OASE Control (EGC). Najlepiej nadaje się dla właścicieli dużych oczek wodnych, którzy chcą więcej — filtry ze złożami XL-Moving Beds zapewniają wysoki stopień rozkładu amonu, amoniaku i azotynów. Filtr o stałym złożu z innowacyjnymi blokami falowymi nadaje wodzie ostateczny szlif.
———————————
Wszystkie produkty #Oase do stworzenia, pielęgnacji i czyszczenia oczek wodnych polecają się na naszej stronie internetowej oraz w oddziałach Akwedukt w Poznaniu i Katowicach.
———————————
Dobór filtracji, doradztwo i montaż – szczegóły u naszych pracowników.
Masz pytania? Zadzwoń:
👉 Maciej