Elevate EPDM: różnorodność zastosowań – odporne i trwałe osłony pryzm kiszonki

Elevate EPDM: różnorodność zastosowań – odporne i trwałe osłony pryzm kiszonki


▶️ Pokrywy na kiszonkę, zwane również bunkrami, to skuteczny i tani sposób na pobieranie ziarna lub paszy dla zwierząt. Chronią paszę przed niską temperaturą i utratą wartości odżywczych. Na rynku istnieje wiele materiałów, które można wykorzystać jako osłony kiszonek. Plastikowe plandeki obciążone oponami są jednym z najbardziej charakterystycznych parametrów w rolnictwie. Niestety mają bardzo krótki okres użytkowania i dlatego bardzo duże ilości odpadów każdego roku. Plastikowe pokrywy kiszonek często są spalane lub wywożone na wysypisko.
———————————
▶️ Elevate EPDM do przykrywania pryzm kiszonki
▶️ Membrana GeoSmart EPDM firmy Elevate stanowi prostą, wydajną, skuteczną i zrównoważoną alternatywę dla zewnętrznych kiszonkowych.
▶️ Jej bardzo niska przepuszczalność dla wody i gazów oraz prosty system montażu zapewniają doskonałe zachowanie jakości paszy i pomagają zmniejszyć straty na szczycie silosu (< 1%).
▶️ Wykonane z syntetycznej gumy membrany GeoSmart EPDM są solidne, trwałe i łatwe w użyciu.
▶️ Skład chemiczny sprawia, że są bardzo odporne na ozon, promienie UV, mikroorganizmy i warunki pogodowe, takie jak grad czy śnieg.
▶️ Elastyczność pozwala im rozszerzać się i kurczyć w zależności od wahań temperatury bez wywoływania kruchości i pękania.
▶️ Są wytrzymałe, można po nich chodzić bez ryzyka uszkodzenia, a ich antypoślizgowa faktura ogranicza ryzyko wypadków.
▶️ Wszystkie te cechy sprawiają, że membrany GeoSmart EPDM są niezwykle trwałe.
▶️ Mogą być ponownie wykorzystane przez kilka lat, zachowując jakość paszy i znacznie zmniejszając ilość odpadów.
▶️ Wymagają niewielkiej konserwacji i mogą być łatwo naprawiane, co dodatkowo wydłuża ich żywotność.
▶️ EPDM jest materiałem obojętnym chemicznie, więc nie uwalnia substancji toksycznych do powietrza ani wody, co czyni go całkowicie bezpiecznym dla zwierząt, które będą spożywać paszę oraz dla ludzi, którzy będą spożywać produkty pochodzące od tych zwierząt, np. nabiał czy mięso.
▶️ Arkusze membrany GeoSmart EPDM o grubości 0,8 mm mogą być łączone na miarę, dzięki czemu są dopasowane do wymiarów silosu lub pryzmy, zapewniając optymalne warunki przechowywania w warunkach beztlenowych. Ich waga (0,76 kg/m²) zmniejsza ilość potrzebnego balastu, praktycznie eliminując konieczność stosowania opon.

▶️ Firma Akwedukt to wieloletni dystrybutor foli EPDM marki Elevate. Dostępne są u Nas każde ilości membrany, a dodatkowo Naszą specjalnością jest izolacja zbiorników membraną EPDM.
▶️ Proponujemy kompleksową usługę wykładania zbiorników wraz z sprzedażą materiałów w korzystnych cenach.
▶️ Folia i wszelkie akcesoria montażowe dostępne są też na naszej stronie internetowej i oddziałach Akwedukt w Katowicach i Poznaniu.

👉Szczegóły u naszych pracowników.
———————————
Masz pytania? Zadzwoń:
👉 Maciej
📲 883 848 846
💻 msobczak@akwedukt.net.pl